Sunday, June 19, 2005

Adalar Gezisi


Cumartesi gecesini taksimden sonra , mecidiyekoyde Anılın hamam gibi sıcak evinde gecirdikten sonra pazar sabahı kalkma konusunda cok fazla problem yasamadık. Zaten universite sınavından dolayı etrafta velilere yapılan anonslar uykumuzu devam ettirmemizi engelledi.

Apar topar eminonune adalar vapuruna binmek icin mecidiyekoyden yola koyulduk. Gercekten heyecan icindeydik , yalnız havanın bulutlu olması bizi gercekten uzmustu. Ancak kafamıza koydugumuz geziyi yapacaktık. Neyse , Kursatlarında katılmasıyla vapurda kıc tarafındaki genis yerleri kaptık. Onur da son dakika vapura atladı. Bir guzel getirdigi suyundan icitikten sonra buyuk adaya dogru yola koyulduk. Vapurun ici Turkten cok yunanlı doluydu.Sanslı biri oldugum icin hemen iki bayanla konusma fırsatı elde ettim , elimden geldigince Turkiyeyi ve Istanbulu tanıtmaya calıstım.

Neyse sonunda adaya vardık. Hemen bir iki cay ictikten sonra bisikletlerimizi kiralayıp yola koyulduk. Dag tepe, yol bayır demeden...Ancak hamlamıs olacagız ki yorgunluktan fenalık gecirecektim. 2 saatin sonunda baslangıc noktamıza donduk. Anılla bira ve patates muhabbetine basladık. Sonrasında hep beraber midye kalamar yaptıktan sonra wafflelarımızı yedik. Saat 7 ye dogru da Onur ,Kursat , Anıl ve diger arkadaslar İstanbula , ben de Varlıkla Yalovadan Bursaya gittik.

Cok güzel bir gundu , bir dahakis sefere gorusmek uzere...

No comments: